INFORMAȚII DE INTERES PUBLIC --> Solicitare informații. Legislație

Informare publică - Legea nr. 544/2001

O informație de interes public presupune orice informație care se referă la activitățile, sau care rezultă din activitățile unei autorități sau instituții publice.

Documente pdf
HOTĂRÂRE Nr. 478/2016 din 6 iulie 2016 pentru modificarea și completarea Normelor metodologice de aplicare a Legii nr. 544/2001 privind liberul acces la informaţiile de interes public, aprobate prin Hotărârea Guvernului nr. 123/2001
Anexa nr.1 la Normele metodologice - Model de structurare a informaţiilor publicate din oficiu pe pagina web a unei instituţii publice

Data creare: 09-07-2017 15:44:31